child-221069_640

Každý je zodpovědný za své zdraví, ale co naše děti?

Každý, kdo má děti, nebo vnoučata ví, že začátek školního roku a začátek podzimu a zima je pro děti vždy velká zátěž – psychická a také fyzická.

Ve škole se mají znovu učit se, dávat pozor, nevyrušovat a navíc se dostanou do kolektivu v nejlepším případě dvaceti jiných dětí, někdy i více.germ-41369_640

TYTO VELKÉ NÁROKY ZPŮSOBÍ, ŽE DĚTI SE SLABŠÍ IMUNITOU ONEMOCNÍ, stejně jako my dospělí, když jsme ve velkém stresu.

Bohužel v poslední době se  rozšířily virózy, které navíc způsobují zvracení, průjem a vysoké horečky. Tyto virózy se často vracejí. Děti jsou bledé, doktoři bezradní a předepisují pouze antibiotika. Ty dětem zase nepřinesou nic prospěšného, jen zničí přirozenou bakteriální flóru ve střevech a když je pak dítě chvíli zdravé, tak mu chybí přirozené bakteriální prostředí, které napomáhá trávení a také imunitnímu systému a kolotoč se opakuje.

A vzpomeňme si, jak nás trápí, když naše dítě je nemocné, trpí horečkami a navíc se pak nemoci opakují, dítě je stále více a více nemocné, naše peněženky stále a stále prázdnější

a naše pocity jsou, že bychom jim chtěli pomoci a převzít tu nemoc na sebe. Jenže to nejde.

 Co ale můžeme udělat je, že těm našim ratolestem budeme ten imunitní systém posilovat.

Imunitní systém – co to vlastně je? Stále se kolem nás toto slovo používá, ale co vlastně posilovat?

Imunitní systém -  je složitý systém mechanismů našich vnitřních buněk, krvinek a enzymů. Jsou to procesy, kdy řekněme některé složky imunitního systému dokážou, jako čidla v autě, rozpoznat nepřítele (viry, bakterie), jiné složky umí nepřítele zase napadnout a zlikvidovat. Jiné složky zase umí těmto bojovníkům dodávat sílu a obnovovat jejich účinnost a jiné zase po likvidaci obnovovat poškozené buňky. Všechny složky spolu spolupracují a tím chrání náš organismus a naše zdraví.

Špatně je, když se některá složka oslabí, neplní svou funkci dobře a viry a bakterie se mohou směle rozmnožit a člověk onemocní. Nebo se některá složka řekněme poblázní a ta potom dává těm dalším složkám špatné informace a ty potom napadají to, co je v těle v pořádku a vznikají mnohem závažnější onemocnění.

Samozřejmě je nasnadě oponování, že jim přeci dáváme ovoce a zeleninu a tím dodávám vitamíny, které slyším velice často, ale… . Je tady velké ALE a to v tom, že v dnešním ovoci a zelenině, které běžně kupujeme v obchodech je mnohem méně vitamínů, než bylo v 70. a 80. letech 20. století. Na toto existují studie, které zpracovává světová zdravotnická organizace a které můžete běžně najít na internetu.

Já tady pro ilustraci uvádím tabulku, kterou jsem stáhnul ze stránek www.empatia.cz.

Vitamíny dnes

Co to pro nás a naše děti znamená – je to totiž hrozba, kterou nelze jen tak přehlížet.

Ovoce a zelenina mají v našem jídelníčku daleko větší význam, ale vitamíny a minerály mají vliv na celkové naše zdraví. Mimo jiné mají antioxidační účinky a jestliže je jich málo, tak se zvyšují rizika nemocí. V současné době je to nemoc, která nebolí – latentní acidózy (překyselení organismu). Tato skrytá a tichá nemoc dlouhodobým působením způsobuje mnoho lehkých, ale postupně až těžkých onemocnění našich orgánů. O tom ale příště v samostatném článku.

Jenom si dovolím vložit malou poznámku: mezi klienty mám také velmi mladé dívky okolo 20 let věku. Chtějí hubnout, chtějí vypadat skvěle. Při analýze před nastavením cvičebního a jídelního plánu, dělám vždy kontrolu PH kyselosti těla. Tyto mladé dívky mají velmi kyselé prostředí v těle. To mi dokazuje, jak špatně je dnes na tom strava, kterou běžně konzumujeme.

Takže pro nás a naše děti tento nedostatek vitamínů a minerálů znamená, že jejich organismus je překyselený, a tím jsou náchylnější na alergie, astma, nachlazení, virózy a stále častěji se děti potýkají s daleko horšími nemocemi. Tou nejčastější je těžká nemoce je diabetes.

Řešení je nasnadě.

Vhodným řešením pro naše děti je, že jím tyto látky budeme dodávat v jiné formě.

Samozřejmě můžete zajít do lékárny a koupit nějaký syntetický přípravek, nebo si můžete udělat více času a nalézt přírodní vitaminy zpracované do tekuté, nebo tabletové formy. Velká výhoda u přírodních látek je jejich účinnost a to že tělo zužitkuje až 80% účinné látky, oproti účinnosti syntetické formy, kdy tělo využije maximálně 30% účinné látky.

Přepočteno na peníze, když si koupíte v lékárně syntetický přípravek za 300,-Kč, tělo využije cca látky za 100,-Kč. U přírodních je to až 240,-Kč. Takže jestliže máte porovnat, co vychází výhodněji, stačí jen počítat.

Co je ale pro naše děti a nás samotné nejdůležitější, je dodávat jim dostatek nenasycených mastných kyselin (omega -3, -6, -9). Tyto kyseliny jsou rozpustné ve vodě, tedy tělo je dokáže lehce zpracovat a tyto na sebe vážou velké množství vitamínu a minerálu, elektronů a zásobují jimi organismus a mozek výživnými látkami.

Nenasycené mastné kyseliny jsou hlavně obsažené v rybím tuku. Samozřejmě jsou obsaženy také některých jiných tucích (lněné semínko, vlašské ořechy) a v některých dalších potravinách. Bohužel naše strava obsahu tyto nenasycené mastné kyseliny ve velmi malých dávkách.

Já si pamatuji, že když jsem chodil do školky, tak rybí tuk byl povinně dodáván a paní ředitelka nám tenkrát všem dávala před obědem lžičku rybího tuku.

Naše babičky to věděly, ale to staré vědění se s příchodem spotřebního věku vytrácí.

Bylo to nedobré, nechtěli jsme to jíst, ale museli jsme.

Nenasycené mastné kyseliny působí velkou oblast našich orgánů - na činnost mozku, nervovou činnost, na vývoj kostí, chrupavek a HLAVNĚ NA IMUNITNÍ SYSTÉM.

 

Doporučuji, aby jste se u sebe a svých dětí zaměřili na posílení Vašeho imunitního systému.

Každý je zodpovědný za své zdraví a rodiče jsou zodpovědní za zdraví svých dětí.

Já jsem pro sebe a svou rodinu zvolil kombinaci přírodního vitamínu C z třešně aceroly, minerály, které ve stravě nemají  a rybího tuku ze žralok – který je nejstarší žijící tvor na planetě a má velmi účinný tuk pro náš imunitní systém.

Vitamín C je důležitý antioxidant a vitamín chránicí náš imunitní systém a rybí tuk ze žraloka náš imunitní systém trvale posiluje. Náš imunitní systém je totiž trvale oslabován životním prostředím, ve kterém žijeme, stravou, kterou jíme a stresem, který prožíváme.

Mám vlastní zkušenost na svých dětech a dětech mé sestry. Vidím, jak málo jsou naše děti nemocné a když už se nachladí, nebo chytnou nějakou virózu, jsou mnohem rychleji vyléčeny, než to bývalo dříve.

Zvolte si také svou kombinaci, ale zapřemýšlejte, zda není lepší užívat vyzkoušené.

Přeji Vám krásný podzim bez nemocí.

Martin

 

Před pár lety se rozhodl, že si stressem a prací nezničí zdraví. Přišel na to, že vždycky je pracovně nahraditelný. A to také jako podnikatel. Když nebude on, zákazníci si najdou jiného dodavatele služeb. Nenahraditelný je jen pro své děti a rodinu. Zajímají ho všechny informace o výživě a o preventivní podpoře zdraví. Přišel na to, že: Moje zdraví - jsou moje peníze. Také se to dá říct jinak - Nebudu zdráv, nebudu vydělávat. Proto studuje a využívá dostupné informace k tomu, aby si šetřil zdraví, ale přitom aby normálně pracoval a byl odolný stressu, který dnešní svět na člověka ve všech směrech vyvíjí. Podniká v oblasti fitness, přírodních doplňků pro zdraví a realit. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře jsou zavřené.